
On ollut tiivistä yhteiselämää näiden kanssa ja nyt jo toisten kanssa ulkoilevat ulkotarhassa ja pihassa mutta miun valvonnan alla. Sillä hiukan yrittää nokittaa toisista kukkopojat (3kk ikäinen)näitä, mutta osaavat antaa jo takaisin eikä anna itseään komennella.

Sissi ja Sohvi kyllä nukkuvat vielä itsekseen sisätiloissa josta sitten nostan ne ulkotarhaan ja sisälle takaisin kun eivät millään vielä uskalla tulla siltaa pitkin itsekseen. Myös ovat minussa kiinni kuin emossa konsanaan joten kova piipitys on heti jos hiukankin olen poissa näköetäisyydeltä

Koiruus on myös ottanut nämä "pennuikseen" kun silloin vierihoidossa meitin makuuhuoneessa nämä olivat ensimmäisen viikon eli nyt sitten sekin ominut nämä itselleen.


Tässä muutama kuva näistä pikku orvoista, mutta niin rakkaasta hyvästä hoidosta saaneena että ihan heltyy joka päivä niitä pitämään sylissäkin johon voivat nukahtaakin.

Onnesta sekaisin keinoemo



Iinan vahtii hellästi


Aika suuri kasvuero näillä sisaruksilla sekä ihan eri näköiset


Onko muuten nämä kumpainen kanoja


alimmainen olisi Sohvi

ensimmäisessä kuvassa musta onko se kana vai kukko ikää kohta 3kk