Aika huimat kosteudet pinkyandbrain, mutta hyvä tietää että sitä kosteutta ilmeisesti kärsii sitten olla vähän runsaamminkin.
Mä oon nyt yrittänyt pitää kosteutta yllä. Tosi vaikeeta tuntuu olevan! Siihen reiluun 40% saa täyttämällä molemmat vesisäiliöt (koneena Brinsea Octagon Eco 20)
Mutta tarkkana pitää olla täytöissäkin, vesitilat pitää olla aika täynnä että nousee sinne 50%, hetikun vesipinta laskee (eli kun koneen kääntää, vesi ei tule kaukalosta pois, vaan jää kaukaloon) niin kosteus on sitä 44% luokkaa. Tuossa lukemassa se on nyt vähimmillään ollut ja enimmillään 52%. Toivottavasti riittää... Ja vettä oon lisäilly joka toinen päivä.
Onhan noi kosteudet reilu lisäys edelliseen haudontaan, mutta katsotaan nyt miten tällä kertaa käy. Koneessa olisi nyt kovasti toivottuja orppien munia ja omien silkkien munia.
Edelliset tiput voi ja kasvaa hyvin

melkoinen kuhina alkaa olla dunas
