Vaarallista selailla noita ulkomaisia kanarotukirjoja kun siellä on kaikkia ihanuuksia joita täältä ei vielä löydy
Kai tästä joku topikki jossain on ollut mutta en sitä löytänyt
Valvojat: Aleksandra, maatiaiskukko, HiltaHelikopteri
Onpahan reippaanlaisesti maavaraa ainakinninnu kirjoitti:Aika hurjan näköinen ilmestys!
Mahdatko viitata minun kommenttiiniKärttyämmä kirjoitti:Toivotaan tosiaan että tietämys on parantunut ja vaikka moni kokeekin asian hankalaksi, vaivalloiseksi ja kohtuuttoman kalliiksi, niin tästä kaikesta huolimatta noudattaisi näitä sääntöjä.
Vaikka meistä jokainen on toki hyvä kuski, kuolematon ja muutenkin parasNiin itse en ainakaan haluaisi olla syyllinen jonkun taudin tuomiseen munien/poikasten mukana ja olla levittämässä sitä koko maahan.
Sama tuli mieleen tuota yhtä pässien myynti-ilmoitusta, ja siihen tulleita kommentteja, lukiessa. Pelkkä rekisteröityminen pitopaikaksi ei ole NIIN vaikeaa kuitenkaan. Vetoaminen johonkin "isoveli valvoo" -neuroosiin, on huono syy olla "villi" eläimenpitäjä. Siinä riskeeraa vain muiden harrastuksen tai elinkeinon, kun moisten villien takia, joudutaan mahdollisesti entisestään tiukentamaan sääntöjä