
Mitä mä voin tehdä asialle? Otanko pesän pois, vai tungenko munan tilalle jääpalapussin? Vai pitääkö vain luovuttaa ja iskeä alle pari munaa lisää ja olla sit talvella ihan lirissä, et minne laitan kaikki ihanat tinnit, kun ei tiloja ole?

Valvojat: Aleksandra, maatiaiskukko, HiltaHelikopteri
Milläs me saatas sulle meiltä lisää munia haudontaan, mulla kun on noita syömä kelvottomia munia kauhee kasa mitkä olis just passeleita haudontaan. Tipitkin huolisin takas ja voisin maksaa vähän vaivan palkkaakinmax3 kirjoitti:Hilta, sit kun mä hukun noihin tinneihin (mitkä tietty kaikki on kukkoja), niin pistän ne pakettiin ja lähetän postitse sulle!![]()
Joo, mä hellyin jo ja laitoin 2 munaa lisää alle... Et Mimmi hautoo nyt taas kunnon sekametelisoppaa, kun alla on joka kanalta yks muna.